Chyba
  • Zobrazovacia šablóna je nedostupná. Spojte sa s administrátorom webových stránok, prosím.

Roman Adamják

Kandidujem do mestského zastupiteľstva v Martine za mestskú časť Podháj - Stráne

Od môjho narodenia 17. apríla 1968, som vyrastal a pracoval v Martine. Detstvo a dospievanie som trávil v Malej a Veľkej Fatre a jej krásnej prírode, ku ktorej ma doviedli moji rodičia. Po absolvovaní ZŠ Východná som odišiel študovať na Strednú priemyselnú školu drevársku v Spišskej Novej Vsi, ktorú som v roku 1986 ukončil maturitou v odbore Stolárstvo. Stal som sa tak pokračovateľom rodinnej tradície, v ktorej bol otec stolárom a starý otec dokonca kolárom.

Som ženatý s manželkou Martinou, tiež rodenou Martinčankou a spolu vychovávame dve deti Lucku (21) a Martinka (12). Hneď po ukončení štúdia na SPŠD som sa zamestnal v Divadelnej technike ako konštruktér a podieľal som sa na výstavbe našich najväčších divadiel, až po Národné divadlo v Bratislave. Neskôr som prešiel do privátnej sféry a zamestnal sa v súkromnej firme Marcoop, kde som pracoval ako projektant a neskôr ako vedúci výrobnej a montážnej firmy, zaoberajúcou sa tvorbou a realizáciou interiérov.

Od roku 1996 som, spolu s otcom Mariánom Adamjákom, založil a rozvíjal firmu MAJSTER. Už od roku 2000 sme prevádzkovali dve predajne (Žilina a Martin), v ktorých sme vždy uplatňovali princípy slušnosti, kvality, úcty a fér obchodu. Od roku 2006 pôsobím vo firme MAJSTER ako jediný majiteľ. Poznať ma môžete najmä zo sídliska Sever, kde máme dodnes predajňu so zdravým a kvalitným bývaním. Samostatné živobytie nie je jednoduché, striedajú sa vlády, menia zákony, konkurujú nám veľké siete, no práve preto ma to baví. Stojím za slovami môjho otca „Ty musíš nasadzovať svoju kožu a ty musíš byť každý deň k dispozícii svojim klientom. Nezamestnávaj flákačov, darebákov a ľudí, ktorí nemajú ozajstný záujem pomôcť ľuďom vo svojom okolí. Ale podporuj každého, kto chce pracovať poctivo a fér, pomôž každému človeku, ktorý to potrebuje a stojí o to, napriek všetkému“.

Keď sa mi tak darí, prečo teda chcem vstúpiť do komunálnej politiky?

Nastal čas, kedy si silno uvedomujem, aká je situácia v našom meste. Neustále rozbroje, nefungujúce mestské inštitúcie, rozvoj mesta a personálne klany, ktoré akosi zabudli napĺňať podstatu slova POSLANEC. To slovo je doslovným POSLANÍM, zástupcom obyvateľov mesta a regiónu. Akosi pozabudli, že osobný prospech nemôže stáť nad POSLANÍM, ktoré im bolo zverené. Vidím, ako sa mesto prepadlo v povedomí občanov Turca a Slovenska. Často počujem posmešné poznámky na adresu primátora a mesta ako takého. Nie sme reprezentantom kultúrnosti, ekonomiky a turizmu tak, ako tomu niekedy bolo. Našou pýchou bol priemysel, Slovenské komorné divadlo, Univerzitná nemocnica, významné múzeá, šport... jednoducho sme mali „cveng“. Prajem si, aby sa naše mesto opäť dostalo na mapu Slovenska ako miesto, kde sa žije lepšie, pokojnejšie a kde sa ľudia budú chcieť opäť vrátiť.

Jediným spôsobom, ako to zvrátiť je, aby sa do verejného života zapojili a aktívne v ňom pôsobili noví ľudia, ktorí sa môžu „susedom“ pozrieť do očí a ktorí budú hrdí na to, že môžu pracovať pre naše mesto. Aby sa zapojili aj občania, podnikatelia, herci, lekári, učitelia, športovci, dôchodcovia... jednoducho všetci. Je to predsa naše mesto a my všetci SME MARTIN.