Chyba
  • Zobrazovacia šablóna je nedostupná. Spojte sa s administrátorom webových stránok, prosím.

Matej Bórik

Kandidujem do mestského zastupiteľstva v Martine za mestskú časť Stred ako člen strany SPOLU - občianska demokracia.

Narodil som sa v roku 1985. Ak začnem počítať, čo všetko sa za mojich 33 rokov v Martine zmenilo, spomeniem si na niekoľko dôležitých momentov. Ak ide o tie pozitívne, je to určite vyššia životná úroveň a o čosi krajšie okolie. Viacero vecí sa mi však spája s negatívami - uzatvorená lanovka na Martinské hole, rozbitá pešia zóna, parky, cesty, chodníky... Mestu Martin chýba dlhodobá vízia a kvalitný manažment. Mám pocit, že veci tu idú samospádom, nikto ich neriadi a neplánuje tak, aby sme sa mali postupne lepšie. A preto som sa rozhodol, že v rámci iniciatívy SME MARTIN priložím ruku k dielu aj ja.

Po ukončení gymnázia vo Vrútkach som začal študovať marketingovú komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. V tej dobe to dobre znelo, no nikto nevedel marketing poriadne učiť - jednoducho, škola mi neprinášala žiadne praktické skúsenosti. Preto som sa ešte počas bakalárskeho štúdia rozhodol viac venovať práci - postupne som prešiel od obsluhy zákazníkov v novopostavenom NAY Elektrodome v Martine, cez živnostníka, ktorý písal články a reklamné texty, až po marketingového manažéra v spoločnosti UVEA Mediklinik v Priekope. Popri práci som študoval manažment na súkromnej univerzite LIGS v Prahe, kde som po dvoch rokoch získal profesný titul MBA a postupne som začal rozbiehať v Martine vlastné aktivity.

Región Turiec mi bol vždy blízky, začal som sa preto zaoberať regionálnym rozvojom a založil som občianske združenie METRO. Našou hlavnou náplňou je tvorba komunikačných sietí medzi ľuďmi, organizáciami a verejným sektorom - preto ten názov, ako asociácia k dopravnej sieti - metru. Za posledných päť rokov sa mne a mojim kolegom podarilo uviesť viacero zaujímavých projektov. Medzi prvými boli dobré správy Turiec Online, zaoberali sme sa aj opravou cesty do Turčianskych Teplíc, kde sme v uplynulých rokoch robili mnoho mediálnych výstupov a aktivít na podporu tejto významnej regionálnej spojnice - možno si niektorí spomeniete na náš projekt Tankodrom.

V roku 2017 som sa zameral viac na podporu malého a stredného podnikania. Venujem sa najmä komunikačným aktivitám, radím firmám, ako plánovať svoj marketing, učím ich pracovať so zákazníkmi. Často sa zúčastňujem aj rôznych dobrovoľníckych aktivít v Martine. Súčinné je aj naše združenie METRO, v uplynulom roku sme venovali náš čas a pomohli rôznym neziskovým organizáciám a iniciatívam v hodnote viac než 25 000 eur. A rozhodne budem pokračovať aj naďalej.

Prečo som sa rozhodol kandidovať?

Skúsenosti, ktoré som v uplynulých rokoch získal v mojej práci, vnímam ako kvalitný základ pre politické aktivity. Mám dobrý prehľad o situácii v meste a takmer denne sa stretávam s rôznymi problémami. Každý deň je úplne iný a človek spozná, ako také mesto funguje. Keďže pracujem v neziskovom sektore, mojim cieľom je pomáhať najmä druhým a tomu by som sa chcel venovať aj ako poslanec. Preto verím, že ma pri voľbách do mestského zastupiteľstva podporíte.